Strategia marketingowa marki – 7 grzechów głównych marketingu promocyjnego

„7 grzechów głównych marketingu promocyjnego” to najpoważniejsze błędy popełniane w dążeniu do budowania marki Twojej organizacji lub firmy. Brak przebaczenia na rynku jest plagą tych firm, które popełniają te grzechy. To niezmiennie prowadzi bolesną ścieżką do wyginięcia marki. Ale nie bój się! Nieliczni skruszeni mogą uratować swój marketing promocyjny, współpracując z szczerze kreatywną firmą zajmującą się marketingiem promocyjnym.

visit https://reklama-w-autobusach.waw.pl

Unikaj tych śmiertelnych wad świata reklamy i używaj poręcznego akronimu „MULCHES”, który opiera się na pierwszych literach 7 grzechów głównych: Baranina, Brzydota, Brak blasku, Klonowość, Pośpiech, Egocentryzm, Tandetność.

1. Baranina – Muttony odnosi się po prostu do podążania za stadem, jak owce jadące na „marki”. Podążanie za kiepskim trendem wskazuje na brak oryginalności i szybko zostanie odrzucone przez Twój rynek.

2. Brzydota – Brzydota to grzech słabej grafiki i marnej sztuki. Inwestowanie dolarów w sztukę to mądry wydatek, który zwróci się wielokrotnie.

3. Brak blasku – Przekroczenie „nijakości” to pułapka rutynowych i monotonnych prób budowania swojej marki. Pokazuje wyraźny brak twórczej energii, a to lenistwo może odbijać się na twoich działaniach.

4. Klonowanie — klonowanie to po prostu naśladowanie projektu i stylu konkurencji. Twoje markowe materiały powinny odzwierciedlać Twoją różnicę. Bądź oryginalny i bądź sobą.

5. Pośpiech – Lekkomyślne strzelanie z biodra bez planu strategicznego nie jest oznaką prawości. Nieukierunkowane produkty promocyjne lub kampanie reklamowe, które nie trafią w grupę demograficzną, będą błądzić i nie zapewnią zwrotu z inwestycji.

6. Egocentryk – Nie daj się przyłapać na projektowaniu dla siebie, a nie dla swojego rynku. Fuzja z Twoją marką oznacza zatracenie siebie i przejście od egocentryzmu do „promocentryzmu”.

7. Tandetność — to najniższy ze wszystkich grzechów; kupowanie tanich i tandetnych bibelotów. Wybieraj ukierunkowane i proste przedmioty, a nie tandetne i nominalne. Bądź dumny z jakości i innowacyjności.

Co to wszystko znaczy? Bądź oryginalny. Bądź strategiczny. Zainwestuj w swoją markę i kampanie promocyjne. Oznacza to trzymanie się z dala od pomysłów pochodzących z recyklingu i krótkowzrocznych strategii, aby uniknąć „mulczowania” swojej marki.